۴ کامپایلر برای کامپایل کردن فایل های LESS

قبلا در پستی LESS را معرفی کردیم و با قدرت‌های آن آشنا شدیم و امروز می خواهیم ۴ کامپایلر قدرتمند را به شما معرفی کنیم تا بتوانید بوسیله آنها فرآیند کامپایل کدهای LESS را به راحتی انجام دهید.

کامپایلر بسیار قدرتمند SimpLESS

کامپایلر قدرتمند SimpLESS با قابلیت‌های زیاد خود و نحوه استفاده آسان از آن کمک بسیار زیادی را می تواند به شما بکند. این برنامه به صورت کدباز منتشر شده و دارای نگارش های مختلفی برای سیستم عامل های ویندوز ، مک و لینوکس می‌باشد. این برنامه را می‌توانید از اینجا دریافت کنید.

نحوه استفاده از آن بسیار آسان است و تنها می بایست پوشه پروژه خود را که فایل LESS در آن وجود دارد را به درون برنامه بیندازید.

simpless-base

بعد از اینکه پوشه پروژه را به درون برنامه SimpLESS انداختید این برنامه فایل های LESS در پروژه را شناسایی و آنها را به CSS خام تبدیل و سپس آن CSS را فشرده می کند و در کنار همان فایل قرار می دهد. این برنامه زمانی که فایل LESS تغییر می‌کند به صورت خودکار دوباره آن فایل را کامپایل می‌کند.

کامپایل در برنامه SimpLESS با موفقیت انجام شده است

نکته جالب که در این برنامه وجود دارد قابلیت تشخیص خطاهای فایل LESS است و در برنامه خطی که خطا در آن رخ داده شده اعلام می گردد.

کامپایل در برنامه SimpLESS با خطا روبه‌رو شده


برنامه LESS.app

less-app-logoبرنامه LESS.app عملکردی بسیار شبیه به SimpLESS داراست با این تفاوت که این برنامه به صورت کدباز نیست و تنها نگارش آن برنامه برای سیستم عامل مک وجود دارد. در این برنامه نیز پوشه پروژه را به درون برنامه می‌اندازید و همچنین انتخابی جهت کامپایل اتوماتیک فایل LESS وجود دارد.

تصویر زیر نمای کلی از این برنامه را نمایش میدهد.

LESS.app-window


کامپایلر آنلاین برای LESS

آقا یا خانوم!! anotherhiro یک سایت برای تبدیل کدهای LESS به CSS ساخته اند. این کامپایلر آنلاین دارای امکانات کمی است ولی در بعضی مواقع قادر به پاسخگویی بعضی از نیازها می‌باشد.


کامپایلر PHP برای LESS

lessphp کامپایلری است که برای کامپایل فایل های LESS توسط PHP ساخته شده است. استفاده از این کامپایلر بسیار آسان است و کافی است که آن را دریافت و در پروژه خود قرار دهید سپس در جایی که می‌خواهید فایل LESS به فایل CSS کامپایل شود ار کد زیر استفاده کنید:

require 'lessc.inc.php';

try 
    lessc::ccompile('input.less', 'out.css');
 catch (exception $ex) 
    exit('lessc fatal error:<br />'.$ex->getMessage());

قدرت این کامپایلر به اینجا طم نمی شود بلکه قابلیت های همچون کامپایل اتوماتیک بر اساس تاریخ فایل‌ها ، مکانیزم قدرتمند کشینگ و ساختن کدهای CSS و LESS بوسیله آرایه‌های PHP را داراست. برای آشنایی و دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به مستندات این پروژه مراجعه کنید.

منبع: ۴ کامپایلر برای کامپایل کردن فایل های LESS

Uncategorized
all in one, Uncategorized

Advertisements